בתהליך..המתן בבקשה.

רונן ברלב / בלוג

תוכנית עסקית: כן או לא...

12/06/2017 12:03

 • כאשר אמיר פנה אליי העסק שלו היה במקום לא טוב מבחינה כלכלית ופיננסית 😵 . התחלתי לתכנן עבורו תכנית  להבראת העסק, ואחד הדברים הראשונים שבקשתי ממנו להראות לי זה את התכנית העסקית שהכין עם הקמת העסק, איתן הסתכל עלי בפליאה ואמר, תכנית עסקית? חשבתי שזה לטייקונים שמגלגלים מליונים…
  ישבתי לשוחח איתו ואז שמעתי ממנו כמה הנחות שגויות לגבי תוכנית עסקית:


  תכנית עסקית מיועדת לעסקים חדשים שרק נפתחים.

  ☑ כל עסק, ולא רק עסק חדש או עסק בתהליך התחדשות חייב תכנית עסקית. התוכנית היא כעין "מגדלור" שמאפשר לעסק לראות את נקודות היעד ולנווט אליהם. עסק קיים חייב "לעצור" מדי פעם כדי לתכנן את המשך פעילותו.

  ☑ בדרך כלל אנו "נגררים אחרי האירועים" דבר הגורם לנו לא פעם לקבל החלטות שאין מתאימות לעסק, החלטות המתקבלות בלחץ זמן ומבוססות על חשיבה לטווח הקצר


  תכנית עסקית מיועדת רק לעסקים גדולים

  ☑ תוכנית עסקית אינה מיועדת רק לעסקים גדולים. נהפוך הוא, המשאבים המוגבלים שיש לעסק קטן, כמו גם הרגישות הגבוהה לאירועים חיצוניים (האטה כלכלית, עליית ריבית, אירועים ביטחוניים), מחייבים אותו לתכנן מראש את פעילותו.

  תכנית עסקית זה המון עבודה, ים של משאבים ומקבלים ספר עבה שקשה לקרוא אותו ולכן מעלה אבק על המדף

  ☑ בניגוד להנחה המקובלת, תוכנית עסקית אינה חייבת להיות ארוכה, כלומר בת עשרות עמודים, ברוב המקרים די במספר עמודים מצומצם ותכנון נכון, על מנת שהתוכנית תהיה ראויה ותמלא את המטרה לשמה הוכנה. מעקב ישים לעסק. 


  רונן בר לב ייעוץ עסקי וליווי פיננסי,

  מוזמנים לפנות לשיחת ייעוץ, נייד - 054-4821190 
  או להשאיר פרטים בקישור המצורף ואחזור אליכם => https://lp.vp4.me/fwj9
  הכנס טקסט כאן

תגובות

רונן בר לב כלכלן -רו"ח

יועץ עסקי פיננסי,רו"ח