בתהליך..המתן בבקשה.

יעוץ ארגוני ואימון אישי. M.P ב - N.L.P / בלוג

ניהול דאגות

20/11/2012 21:45

 • הטיפ השבועי:
  חמשת הצעדים לניהול דאגות
  יותר מחצי מדינה חשופה למטר טילים ורקטות, קצרות וארוכות טווח. מוסדות החינוך סגורים, לא כל מקומות העבודה פתוחים, הגברים גויסו וכמו בכל מלחמה, הנשים, האמהות הסבתות נותרו מאחור לנהל את השגרה. להרגיע, לחבק, לעודד ולקוות לטוב.
  כך נקל על ההתמודדות עם דאגות:

  1. בצעו פעולה אחת קטנה בדרך להתמודדות עם הדאגה - למשל, אם מטרידה אתכן השהייה הארוכה בבית, ערכו רשימה של מטלות בית המחכות זמן רב לטיפול, בחרו דבר אחד קטן מהרשימה איתו תתחילו (כשאנחנו בפעולה אנחנו בשליטה). רשימה דומה יכולים לעשות גם הילדים.

  2. שתפו אחרים ( את הילדים, חברות) בדאגותיכם - שיתוף מספק לא רק הקלה, אלא גם מוחות נוספים שעשויים להעלות רעיונות יצירתיים לפתרונות שלא חשבתם עליהם בעצמכם. אין טובים יותר מהילדים (גם בני שלוש) שחשיבתם יצירתית, חדשנית ומאד פשוטה. (כשלא משתפים בדברים קטנים הם הופכים
  לגדולים).

  3. בקשו עזרה או בקשות שיכולות לסייע לכם בהפגת הדאגה - למשל, אם אנו
  דואגים לבעל / אבא שנקרא למלואים בצו שמונה, הבקשה שיתקשרו אלינו להודיע שהם בסדר עשויה לשמש מפיג הדאגה. נכתוב מכתב או נצייר ציור לאבא. נדבר עם הילדים (בהתאמה לגילם) ונתייחס אליהם כאל שותפים וכאל "משאב".


  4. נסי לשחרר את הדאגה, לוותר עליה ולעצור את השקעת האנרגיות בה - לכאורה מדובר במהלך לא פשוט, אך בהגיענו לבעיה שלדאגה שלנו אין כל השפעה עליה, כמו למשל, ההחלטה על יציאה למלחמה קרקעית, הדרך היחידה היא לשחרר את הדאגה ולבחון את הדאגה שעומדת מאחוריה. ( הדאגה לבעל/לבן
  ).
  5 פנו לעזרה מקצועית - התייעצות עם איש מקצוע, או אדם בעל ידע והבנה מקצועית בתחום.
  פניה כזו עשויה לסייע לכם לא רק להקל על הדאגה, אלא גם לפתור את מקורה

  שתפי מניסיונך והוסיפי לסל הרעיונות להתמודדות עם הדאגות בעת זו.

  יום החשיפה לקורס "איזון ואיכות חיים" נדחה עקב המצב הביטחוני.

תגובות

אפרת ננר יעוץ ארגוני ואימון אישי

יעוץ ארגוני ואימון אישי ועס...

עסקים מומלצים בתחום

איילת בארי גדולה מהחיים איילת בארי גדולה מהחיים
איילת בארי גדולה מהחיים