בתהליך..המתן בבקשה.

נטורופתית

מילות מפתח: חיזוק מערכות הגוף , תזונה אישית טבעית , חיזוק מערכת חיסון , פעילות גופנית ובריאו

אודות העסק

זה לא מסובך, זה רק מורכב. ואני עוזרת למטופלים להפוך את תהליך ההבראה שלהם ל-פשוט.

נטורופתיה היא רפואה טבעית מערבית.
טיפול במחלות באמצעות שינוי אורחות החיים: תזונה, שינה, פעילות גופנית, הפחתת סטרס והימנעות מעישון. במקרה הצורך משלבים בטיפול גם צמחי מרפא ותוספי מזון.
אני מטפלת בעיקר באנשים שרוצים לרדת במשקל, לעלות במשקל (יש גם כאלה...) או בזיהומים פטרייתים, חיידקיים וויראלים.
הטיפול נותן מענה מקיף...

קרא עוד...

שירותים

טיפול נטורופתי
מה מרכיב את הטיפול?

בנטורופתיה מטפלים במחלות באמצעות שינוי אורחות החיים:

תזונה
פעילות גופנית
שינה
הפחתת סטרס
הימנעות מעישון
צמחי מרפא ותוספים - אם יש צורך

אוכל, מזון, מזין, מאוזן וטעים
זה כבר ידוע שתזונה יכולה לגרום למחלות קשות אפילו עד כדי מוות (סרטן, התקפי לב, שבץ וכו'). באופן מפתיע, פחות ידועה ההשפעה של התזונה על מחלות ותופעות "קלות" (=לא מסכנות חיים) כמו מיגרנות, דיכאון, כאבי מחזור, תופעות גיל המעבר, דלקות פרקים, כאבים בנרתיק, דלקות בדרכי השתן, עייפות ואפילו מחלות חורף! האם האוכל שאנחנו צורכים הוא החבר הכי טוב שלנו או האויב הכי גדול? השאלה הזאת מופנית אליכן. זוהי שאלה של החלטה. ניתן לגייס את האוכל לצידנו או להפנות אותו נגדנו. אחרי שלוקחים את ההחלטה להפוך את האוכל למקור לחיים בריאים רק צריך ללמוד איך. בתיאוריה לעיתים הדברים נראים ברורים ופשוטים אבל צריך לדעת איך ליישם זאת בפועל.

אוכל, אוכל ועוד אוכל
איזה מזל שרוב האנשים אוהבים לאכול. לא סתם קיים הצירוף המוכר: "תיאבון בריא". להיות עם תיאבון זה בריא. ביש מזל הוא שהאוכל שאנחנו בדרך כלל אוהבים לאכול זה לא בדיוק המתכון לבריאות מיטבית. הבשורה הטובה היא שזה בהחלט יכול להשתנות. ניתן לגרום לגוף לרצות לאכול בריא, לחשוק במזונות בריאים ולא להתעניין במזון שגורם לנזקים בריאותיים. לא מדובר בקסמים ובכישופים, אלא בכמה צעדים הגיוניים ועקביים במסלול הנכון לבריאות.

פעילות גופנית
גם אם מאוד משתדלים, לא ניתן להתעלם מתרומתה של הפעילות הגופנית להשגת בריאות. הרתיעה מביצוע פעילות גופנית מוכרת לי היטב. הסיבות להימנעות מההרגל המצוין הזה הן מגוונות. אגב, עצלנות היא לא אחת הסיבות. לא זכור לי שמעולם נתקלתי במישהו עצלן. פגשתי אנשים עייפים, כאלו שאין להן זמן, שלא מרגישים נוח עם הגוף, שלא אוהבים להזיע, עם מחלות שונות וכל אלו ועוד, הם שגרמו להימנעות מהמפגש עם הפעילות הגופנית. לא העצלנות. הסיבות מגוונות והפיתרונות מגוונים גם הם. פעילות גופנית יכולה להפוך מפעילות של סבל לתחביב של ממש. התוצאות לא מאחרות להגיע ולעודד. היום, הבחירה להתחיל לבצע פעילות גופנית היא קלה מתמיד. האפשרויות מגוונות, ומדריכי הכושר עובדים קשה כדי שהמתאמנים שלהם יהנו במיוחד מהאימונים ויחזרו אליהם שוב ושוב. השינוי של אורח החיים לא חייב להתרחש בבת אחת. כל דרך מתחילה בצעד אחד בלבד.

שינה
לישון זה חינם, זה נגיש, פשוט ובנאלי כל כך שיש לנו נטייה להתעלם מההשפעות של שינה טובה.
אנשים מוכנים להשקיע אלפי שקלים בתרופות לפני שישקיעו בשינה טובה. מחקרים מצאו שאנשים עם חסך בשינה חולים יותר, וסובלים יותר מהשמנת יתר, מחלות לב, כולסטרול גבוה ודלקתיות.
בזמן השינה כשהגוף נח, יש הזדמנות למערכת החיסונית לתקן, להתחדש ולהתחזק. ככל שהשינה תהיה איכותית יותר ומספקת, כך מערכת החיסון תתפקד יותר טוב. היא קריטית לבריאות הפיזית ולא פחות חשוב גם לבריאות הנפשית.

מצב נפשי ומנטלי
כמה היה פשוט אם היינו יכולים לטפל רק בגוף ולהתעלם מכל השאר. המחקרים בעולם המדעי לא יעזרו לנו בעניין. אם הייתה לנו תחושה שהמצב הנפשי והמנטלי משפיע לנו על הבריאות, לא מדובר רק בתחושה, אלא בעובדה שהוכחה במחקרים. סטרס נפשי, משברים, בלבול, דיכאון או סתם מצב רוח רע וכעסים מתמשכים מכרסמים בבריאות לא פחות מהרגלים פיזים שמזיקים לנו. על מנת לצאת לדרך של שינוי באורח החיים חייבים לקחת בחשבון את האדם שמאחורי השינוי הזה. ההתייחסות לתכונות של האדם, יכולות, רצונות, הרגלים, העדפות, תחושות ורגשות הן חלק בילתי נפרד מהרכבת תכנית טיפול מוצלחת ואפשרית ליישום עבור אותו אדם.

צמחי מרפא
ישנם למעלה מ-400 צמחי מרפא מערביים (ברפואה הסינית משתמשים בצמחים אחרים – סינים).
לטובת הטיפול אני משתמשת רק ב-150 צמחי מרפא שעונים על הקריטריונים הבאים:
- צמחי מרפא בטוחים לשימוש.
- צמחי מרפא ללא תופעות לוואי.
- צמחי מרפא שאינם ממכרים.
- צמחי מרפא שהוכחו במחקרים כיעילים.

ישנן תרופות שמופקות מרכיבים שנמצאים בצמחי מרפא. על מנת להפיק את התרופה, מבודדים רכיב אחד מתוך הצמח. הבידוד של אותו רכיב מתוך המכלול של הצמח הוא זה שעלול לגרום לתופעות לוואי ולנזקים בריאותיים בנטילת אותה תרופה. אחד היתרונות של צמחי המרפא הוא שנוטלים את הצמחים עם כל מרכיביהם.

עוד:
- צמחי מרפא לוקחים לזמן מוגבל. ניתן להפסיק ליטול את הצמחים כשמבריאים.
- ניתן ליטול צמחי מרפא יחד עם תרופות קונבנציונליות. יש לדווח לנטורופת/ית על כל תרופה קונבנציונלית שנוטלים או שמתכוונים להתחיל ליטול על מנת שיוכל לבדוק אם השילוב של הצמחים עם התרופות מתאים ואינו מסכן את הבריאות.
קבלת פרטים
פנקס הניצחון לילדים
פנקס שעוזר לילדים לטעום מאכלים חדשים ולאכול בריא
קבלת פרטים

כל השירותים (2)

אירועים

לפזר את מסך העשן
לפזר את מסך העשן
מתי: שלישי, 24/05/2022 20:00-21:00
איפה:
כל האירועים

חוות דעת

עו"ד לירן  ינקוביץ עו"ד לירן ינקוביץ

תודה ענת על ייעוץ מקצועי ויסודי מאוד. לא פסחת על שום פרט באורח החיים, תחקרת לעומק ונתת טיפים מיידים ליישום. אין ספק שאת יודעת את העבודה ותוצאות יגיעו ...
קרא עוד...

שרית גרטנר יצחק  עורכת דין שרית גרטנר יצחק עורכת דין

רכשתי מענת את פנקס המשימות עבור הבן שלי, רעיון מעולה על מנת לגרום לילדים לבצע / להצליח במשימות שמאתגרות אותם.
קרא עוד...

סרטונים


להגיד לבנאדם: "רק תאכל פחות ותתאמן יותר" - זאת לא הדרך לרדת במשקל. צריך למצוא את שורש הבעיה ולטפל בו.

לכל העדכונים

ענת טל

נטורופתית