בתהליך..המתן בבקשה.

להתחבר לפנינה שבך / בלוג

האם מחלה הינה גורל ידוע מראש? - מסע לתוככי הזיכרון התאי

11/09/2014 20:10

 • אנשים רבים, סובלים ממחלות כאלו ואחרות.

  הרפואה המערבית מתייחסת אך ורק לסימפטומים הנראים: כאב, בדיקות מעבדה, בדיקות תהודה וכו'. בהתאם לממצאים, ינסו הרופאים להתאים את התרופה האופטימאלית או לחילופין בשיטת הניסיון והטעייה, להגיע להתאמה מיטבית.

  ישנם מקרים בהם החולי יחלוף לחלוטין, יחמיר או ישוב לאחר תקופת החלמה/נסיגה.

  אתה בטח מכיר את חוויית הביקור אצל הרופא, העסוק רוב הפגישה, כשהוא רוכן על מחשבו ומזין את פרטי תלונותיך. כמה זמן הוא מקדיש לראות אותך? להתרשם מהמראה שלך? איך אתה נשמע? באילו חוויות אתה משתף?

  מחקרים שונים, בתחום ביולוגיית התא, מוכיחים שלכל תא יש זיכרון. הזיכרון הזה, כמו דיסק קשיח של מחשב, זוכר מול מי נלחמה מערכת החיסון, היסטוריית מחלות, היסטוריית חוויות ועוד. כאשר תא משתכפל, הוא יוצר תא חדש, עם אותו זיכרון בדיוק.

  אם לדוגמא, חלית באדמת בילדותך, התא שומר את הזיכרון של מערכת החיסון שהתמודדה עם המחלה. למרות שהמחלה הייתה לפני 40 שנים, התא עדיין זוכר זאת, למרות שעכשיו אתה בריא. בדיוק לפי אותו היגיון, אם חווית טראומה לפני 40 שנים, התמודדות הגוף איתה צרובה בזיכרון התאי ומשוכפלת אוטומטית בכל פעם שהתא מתחדש. מכאן אפשר להבין שהטראומה, התגובות שלך והאמונות שנוצרו בעקבותיה עדיין נמצאים בזיכרון התאי ומנהלות אותך גם אם אתה לא מודע לכך ; והתא המשתכפל ממשיך להעביר זיכרונות אלו לתאים החדשים שנוצרים.

  כאשר ישנה מחלה, יש לבדוק מה נמצא סביבה, מהו הזיכרון התאי הצרוב הגורם לה.

  כיצד ניתן להגיע לזיכרון זה ? בעזרת דמיון מודרך.

  שיטת "המסע" מאפשרת, באמצעות תהליך מתודולוגי ומובנה, להגיע לזיכרון התאי ; וזאת בעזרת דמיון מודרך.  

  ברנדון בייס, מפתחת השיטה, חוותה זאת על עצמה וריפאה את גופה מגידול שהתגלה ברחמה.

  כאשר חווים חוויה משמעותית ולא מעבדים אותה, הגוף מגיב לכך וסוגר ערוצים שונים הן ברמה הפיזית והן ברמה הרגשית. כשמתאפשרת גישה לאותה חוויה, ניתן לעבד אותה, לחזק ולהעצים את הדמות הצעירה שחוותה זאת, להיפרד מאמונות חוסמות ומגבילות שנוצרו באותו מעמד ואף להביא לשינוי הזיכרון. המוח אינו יודע להבחין אם תמונת הזיכרון החדשה היא בדמיון או במציאות, ויצרוב אותה כאמת חדשה, דבר שיאפשר לשחרר את החסמים שנוצרו עקב הטראומה.

  פעולות אלו יגרמו לשינוי הזיכרון התאי. התאים החדשים שייווצרו ישאו את הזיכרון החדש, נטול הכאב, הטראומה וכל הנגזרות, דבר המאפשר ריפוי.

  במקביל לטיפולים הרגילים, שווה לבדוק גם אפשרויות ריפוי אחרות, שיאפשרו ריפוי עמוק ואמיתי ושיפור איכות חיים משמעותי.

  קסט כאן

תגובות

פנינה שפירא -להתחבר לפנינה שבך

ליווי תהליכי שינוי והתפתחות...