בתהליך..המתן בבקשה.

מסע פנימי עם גבריאלה / בלוג

מי לא רוצה זוגיות בריאה, המבוססת על כנות, יושר ופתיחות?

08/12/2015 07:29

 • כולנו? ובכן, בסדנה למגנוט זוגיות שהעברתי אתמול, עלתה על פני השטח העובדה שלמרות שכולנו רוצים זוגיות כזו, רובנו לא מאמינים שהיא אפשרית. מדוע?

  כי כשאתם שואלים אנשים מהי אהבה בשבילכם, בדרך כלל תקבלו קודם את כאבי הלב שחוו. כשתשאלו אנשים על שייכות, הם ישתפו אתכם בחוויות הניכור הקשות ביותר שידעו, וכשתשאלו אותם על קשרים, הסיפורים הכי מרגשים שהם יספרו יהיו לא פעם על התנתקות, בדידות וחוסר אונים. 
  מה היתה התגובה הראשונה של אדם וחוה לאחר שחטאו? "וַתִּפָּקַחְנָה עֵינֵי שְׁנֵיהֶם, וַיֵּדְעוּ כִּי עֵירֻמִּם הֵם; וַיִּתְפְּרוּ עֲלֵה תְאֵנָה, וַיַּעֲשׂוּ לָהֶם חֲגֹרֹת." - בושה ואשמה, וחוויה עמוקה של -"אני לא בסדר, ולכן לא מגיע לי טוב".
  ההבדל העיקרי בין אלו שמרגישים חיבור, אהבה וקשר אמיתי עם מישהו אחר לבין אלו שלא מרגישים את זה הוא מצב בסיסי אחד: מה שמניע את הראשונים זו תחושה עמוקה ובלתי מודעת של: אני טוב. אני ראוי, ומגיעה לי אהבה. ואילו מה שמניע את האחרים, זו התחושה ההפוכה: אני לא טוב מספיק, ולכן לא מגיע לי שיאהבו אותי. זה נשמע אולי פשטני, אבל כשמקלפים את כל הקליפות, החסמים והחומות ששמנו מסביבנו, מגלים את האמת הפשוטה הזאת. מה שיש לכל ה"אוהבים" זה האומץ להיות בלתי מושלם; חמלה כלפי עצמם והכלה של אחרים, ואותנטיות - המוכנות לוותר על מי שאתה חושב שאתה צריך להיות, בשביל להיות מי שאתה באמת.
  אנשים שחווים אהבה הם אנשים שמוכנים להשקיע את עצמם במשהו שאין ערובה שיעבוד, לקבל את הכאב, הפחד, וחוסר השליטה שלהם על עולמם, ולהיפתח לכל האפשרויות שהחיים מזמנים עבורם. אנחנו מעמידים פנים שמה שאנחנו חשים, אומרים ועושים לא משפיע על האנשים שמסביבנו. שאם רק נעצום את העיניים, אחרים לא יראו אותנו, וכמה שאנחנו לא שווים. העבודה האמיתית שלנו כלפי עצמנו ואחרים, ובעיקר כלפי ילדינו היא לומר: היי, אף אחד לא מושלם, אבל כל אחד מאיתנו שלם. אנחנו כאן בשביל ללמוד, לצמוח ולהתפתח, וללא קשר למי שאתה ומה שאתה עושה, אתה ראוי לאהבה ושייכות. 
  תנו לעצמכם להרגיש את כל קשת הרגשות - הפחד והשמחה, הכאב וההתעלות. הרשו לאחרים לראות אתכם, באמת לראות אתכם, עם כל הפגיעות, וחוסר השלמות שלכם במקום את המשחקים והמסכות ששמתם עליכם. אהבו בכל לבכם, אמנו את שריר ההודיה שלכם, והשליכו את רגשות האשמה והשיפוט והביקורת. מהמקום הזה תגלו כמה עצמה יש בכם, תביאו לידי ביטוי את היכולות המדהימות שבהן ה' חנן אתכם, וחוו שמחה על עצם זה שאתם חיים, שמחה שתקרין ותמגנט כל מי שמסביבכם.
  ולבסוף, לכבוד חג החנוכה, חג האור - היו האור שאתם יודעים שנמצא בתוככם!
  אשמח לתגובות והארות.
  גבריאלה


תגובות

ד"ר גבריאלה בן .. מעצימה הוליסטית...

מעצימה רגשית בשיטת המסע ומר...

עסקים מומלצים בתחום

עופרה יעקב יעוץ ביוגרפי עופרה יעקב יעוץ ביוגרפי
עופרה יעקב - יעוץ ביוגרפי אישי משפחתי ועסקי
ענת שפיצברג גרפולוגית מוסמכת ענת שפיצברג גרפולוגית מוסמכת
העין של ענת שפיצברג