בתהליך..המתן בבקשה.

מסע פנימי עם גבריאלה / בלוג

פרשת "מקץ" - כשהזמן נכון, הישועה מגיעה ברגע!

11/12/2015 13:27

 • הכנס טקסט כאן
 • לכולנו יש מצבים בהם אנחנו מרגישים אסורים, כבולים, כבויים, מכווצים, מפוחדים, חסרי אונים, וכשאנחנו שם, נראה לנו שלעולם לא נצא מהמצב, וחוסר האמונה הזה תוקע אותנו עוד יותר עמוק בכלא של תודעתנו. בתחילת פרשת "מקץ" מסופר שיוסף כלוא בבית האסורים במצרים במשך 20 שנים תמימות, ולמרות שהוא מנסה לצאת מהכלא באמצעות אנשים שונים, נראה שעמוק בתוכו הוא כבר השלים עם המצב. 

  ואז, פתאום מגיע הרגע, והבלתי-צפוי נעשה מציאות: "וישלח פרעה - ויקרא את יוסף." לא רק שיוסף משתחרר מכלאו, אלא שכאשר מגיע הזמן, "ויְרִיצֻהוּ מִן הַבּוֹר", וברגע הבא הוא נעשה משנה למלך מצרים. מזכיר קצת את מצבו של יונתן פולארד שהיה כלוא בכלא האמריקאי 33 שנים, ופתאום, ללא סיבה הגיונית הנראית לעין, שוחרר. ההכנה לחופש האמיתי שלו ערכה שנים, אבל כשהוא היה מוכן, זה קרה בן רגע!

  זה נכון אצל כולנו בכל תחום - הזוגי, המשפחתי, העסקי והלאומי. ההכנה יכולה לארוך זמן ממושך. היא יכולה להיות מלווה בחלומות שווא, בהתקלות חוזרת ונשנית במכשולים, במאבקים, בהתפקחות, בוויתור, בציפייה מאנשים שנכזבת פעם אחר פעם. אנחנו עלולים להגיע לקצה גבול הסבלנות והיכולות שלנו ולהרים ידים, לשקוע אל מעמקי היאוש, הרחמים העצמיים, ההאשמות העצמיות או ההדדיות. אבל מתחת לפני השטח נעשית עבודת עומק שקטה. ללא צלצולים, שעל אחר שעל, חריש אחר חריש. הגרעין הרוחני של ההוויה האמיתית שלנו מתחיל להפתח רק לאחר שהוא הרקיב. 

  כי כשמגיעים לתחתית, כשאנחנו כואבים כל כך שאנחנו לא מסוגלים אפילו לחשוב על מצב אחר, נשארות לנו רק התפילה, והתקוה, אותו קו דקיק ובלתי-נראה שמחבר אותנו אל מה שמעבר למה שאנחנו יכולים לחוות באמצעות חמשת החושים שלנו. ושם, מהמקום הנעלם ההוא, מגיעה הישועה. 

  כך קרה גם לחשמונאים. מנקודת היאוש העמוקה ביותר הם מצאו את הכוח הפנימי לשנות את המציאות, להתמרד נגדה, להתעקש ולהלחם על מה שהם ידעו שהוא האמת היחידה עד שהאמונה הזו, הידיעה הזו, ביטלה את חוקי הטבע, והפכה את פך השמן הזעיר לאור גדול.

  אז נזכור שגם כשנראה שהחושך מעלים על הארץ (ארץ במובן של רצון, אמרו חז"ל, כי היא מסמנת את נקודת הרצון הפנימי והאמיתי ביותר שלנו), אין זו אלא אשליה, שכן כל מה שאנחנו יכולים לדמיין בצורה החיובית והנעלה ביותר שלנו כבר קיים בשלמותו, כאן, ועכשיו. לנו לא נותר אלא להגשימו.

תגובות

ד"ר גבריאלה בן .. מעצימה הוליסטית...

מעצימה רגשית בשיטת המסע ומר...

עסקים מומלצים בתחום

ענת שפיצברג גרפולוגית מוסמכת ענת שפיצברג גרפולוגית מוסמכת
העין של ענת שפיצברג
כפיר ולר כפיר ולר
כפיר ולר צלם ומדריך צילום
חלי פודה - מאסטר רייקי יוצרת ומרצה חלי פודה - מאסטר רייקי יוצרת ומרצה
חלי פודה- מאסטר רייקי יוצרת ומרצה