בתהליך..המתן בבקשה.

עו"ד לירן ינקוביץ -לשון הרע קניין רוחני וסכסוכי שכנים / בלוג

הוסיפו C "כל הזכויות שמורות"

10/07/2024 08:53

 • הוסיפו C "כל הזכויות שמורות"


  אין ספק
  אנחנו חיים בעידן מטוררל של העתקות וזיופים ברשת.

  אם אתם עושים הרצאה, מעבירים קורס או סדנא, סרטון או מסמך שאתם מפרסמים, הקפידו להוסיף את הסימן החשוב הזה, �, אותה אות קטנה שלעיתים מקשטות אותה המילים ״כל הזכויות שמורות״. אנשים לא בטוחים האם זה נדרש, הכרחי ומה זה אומר בעצם.

  על קצה המזלג, כאשר יוצר או בעלים של יצירה מבקש להדגיש ולהראות שהיא מוגנת בזכויות יוצרים, נהוג לסמנה בסימן �, שהוא קיצור של המילה Copyright באנגלית וכן להוסיף לה את המשפט ״כל הזכויות שמורות״.

  הקפידו להטמיע את הלוגו שלכם לצד כל חומר ומסמך מקצועי שיצרתם. אגב, אם הלוגו שלכם רשום כסימן מסחר, אז בכלל הרווחתם- זה כבר לפוסט נפרד.

  חוק זכויות יוצרים מעניק הגנה לבעליה של יצירה בתנאי שמדובר ביצירה מקורית של אותו אדם ומקנה לכם במקרים מתאימים פיצוי של עד 100,000 ₪ ללא הוכחת נזק.
  הגנה זו אינה מחויבת בשימוש בסימן �, אך למרות זאת נהוג ומקובל להשתמש בו כדי להצהיר ולהבהיר שמדובר ביצירה מוגנת על פי חוק.

  לפרטים נוספים על זכויות יוצרים ושמירה על קניין רוחני, אתם מוזמנים ליצור קשר בטלפון 054-6917337 או לשלוח הודעה דרך העמוד ואחזור אליכם בהקדם.

  משרדנו מדורג כמשרד בוטיק מוביל בתחום הקניין הרוחני בדירוג BDICoface לשנת 2022-2024 וכן בתחום לשון הרע, הגנת הפרטיות וליטיגציה.
  שיהיה יום שקט וללא העתקות.
  #לירןינקוביץ #עורךדין #קנייןרוחני #זכויותיוצרים#לשוןהרע#סימנימסחר#ליטיגציה#הגנתהפרטיות#פיצוי#כלהזכויותשמורות #ייעוץמשפטי

תגובות
 • איגור צ'אוסקי עיצוב גרפי ומיתוג איגור צ'אוסקי עיצוב גרפי ומיתוג - לפני 13 ימים

  אתה יכול לפרט על איזה סוגי יצירות כדאי לשים את הסימן? וגם באיזה מקום מקובל לשים אותו?
  תודה רבה על לאת נושא חשוב ביותר.

 • עו"ד לירן ינקוביץ עו"ד לירן ינקוביץ - לפני 12 ימים

  עקרונית זה על כל יצירה מקורית שפיתחתם (יכול להיות עיצוב גרפי, מאמר, סרטון, מצגת, צילום- אין באמת רשימה סגורה) ולמעשה כל דבר שהוא שלכם ויש לכם תיעוד על כך. מקובל לשים את הסימן בתחתית המסמך עם השם שלכם ולוגו ככל וישנו. אם יש סימן מסחר כמובן לציין זאת עם R.

עו"ד לירן ינקוביץ

לשון הרע, קניין רוחני וזכוי...