בתהליך..המתן בבקשה.

דניאל רז - מטפל ומעביר סדנאות / בלוג

רפואה סינית - טיפול מרתק שמלמד על רפואה סינית כדרך להבנת הגוף

02/01/2019 23:49

 • (גיל ושם המטופל שונו כדי למנוע אי נעימות)

  יובל בן 31 נכנס אלי לקליניקה, סובל מכאבי שכמות.

  יצאתי לרגע לשירותים וכשחזרתי הוא נשכב על המיטה וחיכה לטיפול... כשנכנסתי ביקשתי שיקום והסברתי שאני לא יכול לטפל בשכמות בלי להבין במה אני אמור לטפל באמת... נכנסו לשיח של 10 דקות ושבמהלכם אספתי קצת נתונים.

  גיליתי שהוא בזוגיות, חצי שנה לפני חתונה, קיבל קידום בעבודה וצלל למים עמוקים שהגבירו אצל עומס מטורף. השכמות תמיד הורגשו ברמה כזאת או אחרת, אך בחודש האחרון (קצת אחרי הקידום), הוא ממש לא מצליח להירדם, כאבים חזקים שפגעו קשות באיכות החיים שלו. חשב שזה יעבור אך זה נשאר במגמה סטטית עם החמרה קלה.

  ברור לי שכל מה שקורה בגוף שהוא מחוץ לתחושת נעימות, הוא קריאת אזהרה כלשהי ושצריך להבין אותה ברמת הכי גבוהה שאפשר כדי לייצר את הטיפול הכי מדויק שאפשר.

  ככל שממשיך התשאול אני שם לב שתכלס אין קשר בין הכאב שלו לתנועה של השרירים והמפרקים, שלא חסר לו תנועה פיזית ושבעיקר יש חוסר של אנרגיה ומלא לחץ שיוצר את הכאב ובקיצור כאב שהוא רק רגשי.

  כדי לא לאכזב את המטופל, כמובן שהנעמתי את האזור עם 20 דקות מגע מלטף ונעים בשכמות, אך הטיפול האמיתי היה להסביר לו איך לייצר התנהלות שונה בחיי היום יום, כזאת שתחזק אותו, תחזיר לו את הביטחון, תגרום לו לראות חיובי את מצבו ותשפר את המצב רוח שישנה את כל התמונה.

  ההמלצות החלו מלהגיע שעה לפני לעבודה כדי להיות הראשון שם ולייצר אנרגיה חדשה בתוך העבודה ולא להכנס לתוך לחץ. 3 הודעות במהלך היום של לעצור ולנשום, להכנס לשירותים ל 5 דקות ורק להגיד מילים חמות, לשלוח הודעות לאנשים שהוא אוהב ורק להגיד שהוא אוהב אותם ושיהיה יום נפלא, כל מיני משימות פשוטות שיחזקו אותו.

  כבר בטיפול השני היה שינוי לטובה, לטיפול הרביעי הוא התקשר וחשב לבטל, הוא הרגיש שאין צורך כי כבר לא כואב. נפגשנו לבסוף, והכנו תוכנית הפסקת טיפולים והמשך עבודה נכונה בבית.

  רפואה סינית היא לא מחט, היא לא מגע, היא לא צמחי מרפא ולא תזונה, היא קודם כל הבנה עמוקה של הבעיה, ושימוש בכלים שונים ע"מ לפתור אותה.

תגובות

דניאל רז

רפואה סינית, שיטת IPEC, מדי...