בתהליך..המתן בבקשה.

אדווה-ימים של שקט ייעוץ זוגי ואישי / בלוג

אותות האזהרה שם-איך לבחור נכון את בן הזוג המתאים לנו

26/12/2013 16:18

 • כולנו רוצים את הסיפור עם הסוף המתוק. כזה שיותיר חיוך מתמשך על פנינו, כמו בא לומר שמצאנו את פיסת האושר שחיפשנו. כזה שיעיד כי חיינו נמצאים בנתיב הנכון לנו, בו יפסע איתנו האחד, שמחד מצא בנו את שחיפש, ומאידך השלים עבורנו את שחסר לנו.

  אידיליה.

  אבל המציאות, לעיתים קרובות מדיי, מביאה אל דרכים אחרות ואל סופים שטעמם לא דומה אפילו לטעמה המלאכותי של סוכרזית.

  ולמה?

  אפשר לפתור את השאלה בתשובה פשוטה - בחרנו לא נכון.

  אבל מה זה אומר בדיוק? מה בחרנו לא נכון?

  על פניו בדקנו וחווינו והיינו ביחד בתהליך ההיכרות וההתקרבות ההדדית. הרי לא מיד קפצנו אל עגלת החיים המשותפים והזוגיות המחייבת. אז מה בחרנו לא נכון?

  בחרנו לא להתייחס למשפט, הכל כך מוכר, האומר "אל תסתכל בקנקן, אלא במה שיש בו".

  זהו עקב האכילס של המוותרים על ההתבוננות פנימה אל מהות האדם, ומסתפקים במצג שעל פני השטח, אשר לא אחת מסתבר, לימים, כמצג שווא.

  אם היינו מסתכלים בקנקן פנימה, והיינו מתייחסים לאותם ניואנסים קטנים של התנהגות מרמזת-אופי, המופיעים מדיי פעם בתהליך ההיכרות, יתכן שהיינו מבחינים מבעוד מועד בהתנהגויות, מרכיבי אופי, רצונות ואפילו תכנונים, שאינם יכולים להתאים לנו, במקרה היותר פשוט, או שאף עלולים להזיק לחיינו.

  למשל, לו היינו מתייחסים לרמזי ההתנהגות באמצעותם יכולנו לראות שמדובר באדם הנוטה "להתלבש" על מי שהוא פוגש, "מלביש" עליו את דמותו, רצונותיו, כוונותיו ומעשיו, והאחר פשוט נעלם, וזכותו העצמית להתקיים מתבטלת, לפחות בעיניי אותו אחד שבטעות נבחר כבן זוג.

  או אם היינו מוכנים לראות שהנכנס לחיינו הינו כזה הרואה את עצמו כמרכזו של העולם, וכל הקיים מסביבו - קיים עבורו, ומותר לו לקחת ולהשתמש בכל בהתאם לרצונו מבלי להתחשב בהשפעת מעשיו על הנמצא לידו.

  ואולי היינו רואים דברים פחות דרמטיים, אך כאלה שישפיעו על מהלך חיינו המשותפים בעתיד. לדוגמה, ההתייחסות לנושא השוויון בין המינים - האם מדובר בתפישת עולם שוביניסטית או להבדיל פלורליסטית?

  אפשר להכביר בדוגמאות, כשמכולן עולה אותה תחושה של פספוס בהבחנה. איך לא ראינו את זה ואת זה ואת זה, למרות שכל זה היה שם כל הזמן.

  לא ראינו, כיון שבשלב החיפוש להגשמת החלום המתוק נצמדנו לאותם מאפיינים שנשאו חן בעינינו, וכדי לא לנפץ את סיכויי התגשמות החלום בחרנו להתעלם מאותות האזהרה.

  נכון שגם במהלך החיים המשותפים, בתהליכי ההתפתחות האישיים של כל אחד מבני הזוג, יתכנו שינויים שעלולים להפר את ההתאמה הראשונית, ותידרש בחינה מחודשת.

  אך עם זאת, בשלב ההיכרות, בבואנו לבחור את בן/בת הזוג שלנו, אל לנו להיחפז ולהיתלות במראות המציגות בפנינו תמונה אידיאלית, אלא כדאי להעמיק בבחינה ובהתבוננות בטרם נקבל החלטה כל כך משמעותית אם מצאנו או לא מצאנו את בן הזוג הרצוי והמתאים עבורנו.

  על ידי בחינה מעמיקה של מידת התאמת האדם שמולנו למסגרת החיים המשותפים, כפי שאנחנו רוצים שתהיה לנו, נוכל להגיע לימים של שקט.

  לקחת אחריות על הבחירות שלנו זה א"ב!

  "אדוה-ימים של שקט"

  כל הזכויות שמורות לורדה אליעזר© דצמבר 2013.

תגובות

ורדה אליעזר- יועצת זוגית ואישית

ייעוץ זוגי ואישי

עסקים מומלצים בתחום

דנה ברדה מאמנת משפחתית דנה ברדה מאמנת משפחתית
מדריכה משפחתית ומאמנת NLP
לילית בן חיים פיטשון לילית בן חיים פיטשון
ספור משפחתי
איילה כהן איילה כהן
מעבר למילים - המרכז לתקשורת מעצימה