בתהליך..המתן בבקשה.

יוגה בהתאמה אישית / בלוג

יתרונות היוגה לגיל השלישי 50

27/04/2012 14:48

 • היתרונות בתרגול יוגה בגיל המבוגר הם רבים:

  שיפור התנועה, האיזון והיציבות - בגיל המבוגר יש לשמור על הקיים ולמנוע התדרדרות ואובדן מסת שריר ועצם. עם היוגה ניתן אף לשפר את יכולות התנועה, את עוצמת השרירים ואת גמישות הגוף. מבוגרים רבים יכולים להקדיש זמן לתרגול ולהינות מפירות היוגה. כמו כן משתפר שיווי המשקל
  והיציבות שחש המתרגל

  שימור ושיפור יכולות המוח, ריכוז וקשב - תרגול היוגה הוא גם מנטלי. הוא עוזר לנו להבחין במחשבות ובתבניות מחשבה הופגעות בנו. היוגה מלמדת אותנו להתמודד עם תוכן כזה של מחשבות ולהשאיר את מוחנו פנוי לחשיבה יצירתית ובונה.

  היוגה ואורח חיים המשלב יוגה מחזק את המערכת החיסונית ונותן כלים להתמודדות עם כאב, שינויי מזג האוויר והגברת הקשב לשינויים באיזון הפנימי.

  שיפור בתחושה הכללית וברמת האנרגיה שחש המתרגל - עם התרגול המצטבר מתגברת הרגשת החיות והחיוניות שהמבוגר חש בחייו. תחושה זו מחזקת את ההרגשה של הנפש הצעירה. מבוגר שהוא פעיל פיזית מרגיש יעיל יותר, חזק יותר, שבע רצון מעצמו ומתפקודו, מצב רוחו משופר והוא חש מעורב יותר
  בקהילה.


  ליוגה מענה לבעיות המצטברות במהלך השנים כמו דלקות פרקים, הפחתה במסת העצם והשרירים, בעיות של חילוף חומרים, נשימה ולב. היוגה מהווה רפואה מונעת משמרת ומשפרת את הקיים.

תגובות

סוזי גולדנברג מורה ליוגה בהתאמה אישית

מורה ליוגה

עסקים מומלצים בתחום