בתהליך..המתן בבקשה.

PARETO סוכנות לביטוח פנסיוני / בלוג

גם לכם סיפרו שהשקעות זה דבר מסוכן?

26/01/2020 22:25

 • "השקעות", זה לא דבר מסוכן ? יותר מסוכן לא להשקיע.

  ננסה להסביר בתמציתיות ובקצרה מושג בסיסי בכלכלה - מהי אינפלציה?
  בהגדרה פשוטה - אינפלציה זהו הקצב שבו המחירים עולים.
  לדוגמא - אם בשנות ה 90 נסיעה באוטובוס עירוני היתה עולה כשקל אחד בלבד, כיום העלות היא 5.9 שקלים. למה- אינפלציה. כי באותו סכום כסף אתה יכול לקנות פחות ופחות לאורך ציר הזמן.😔.

  פעם נהוג היה להצמיד את השכר לאינפלציה אך היום זה כמעט ולא קיים. ולכן, אם יש אינפלציה, כוח הקניה שלנו קטן ולוקח זמן עד שהשכר מדביק את הפערים, לעיתים שנים לעיתים לעולם לא.

  אם קצב האינפלציה חזק מדי, בנק ישראל מנסה לצנן את התהליך על ידי העלאת ריבית. ואז האלטרנטיבה בין לצרוך (לבזבז כסף) לבין לחסוך נוטה יותר לכיוון החיסכון וזה בעצם גורם לתהליך הפוך- ערך הכסף עולה. אך מזה זמן רב הריבית על הפקדונות הבנקאיים הינה אפסית ומכאן כשהכסף מנמנם בפיקדון 🛌אנחנו בעצם מפסידים כסף הלכה למעשה.
  כמו בתמונה שבפוסט- הכסף פשוט נשחק, עייף, לא מייצר כלום .😴

  הדבר משמעותי פי כמה לבעלי משכנתאות - בדרך כלל ישנו אחוז מסוים במשכנתה שצמוד למדד המחירים לצרכן. ולכן אם האינפלציה גבוהה גם החלק הזה במשכנתה שלי יגדל ואני אשלם יותר.

  לאור כל האמור לעיל, חובה עלינו להפעיל שיקול דעת, לדאוג לעצמינו ולעתיד התא המשפחתי ולמצוא אלטרנטיבות חכמות לכסף ולהשקיע אותו. אלא אם אתם חובבי הפסדים 🙈.
  ולא, אתם לא חייבים לקחת קורסים יקרים ולהפוך לברוקרים משופשים לשם כך. קיימים מכשירי השקעה מגוונים (קופות גמל להשקעה/פוליסות חיסכון/השקעות נדל"ן וכד') בעלי פוטנציאל סיכוי-סיכון משתנים. רצוי מאוד להיעזר באנשי מקצוע מנוסים לשם כך.

  חשוב לדעת - אין "חיה כזו" רווח (תשואה) מובטח. תמיד ישנו האלמנט של סיכוי אל מול סיכון וניתן להתאים אותו לכל אחד על פי השקפת עולמו וצרכיו האישיים.

  רוצים לדעת יותר - אל תתביישו, דברו איתי.

תגובות

אדי אזולאי ביטוח פנסיוני והשקעות

סוכנות לביטוח פנסיוני והשקע...