בתהליך..המתן בבקשה.

דפנה פרחי - מאמנת מנטלית / בלוג

מה הקשר בין אימון מנטלי לבין טיפולי פוריות?

12/05/2019 21:15

 • אחד הקהלים הבולטים שמגיע אליי לאימון מנטלי, אלו נשים שנמצאות בתהליך של טיפולי פוריות, חלקן עדיין ללא ילדים, וחלקן כבר עם ילד או שניים בבית. לאורך תקופת האימון שמעתי משפטים רבים שנאמרו על-ידן ואני רוצה לשתף אתכם בהם:

  הערך שלי נקבע לפי כמה ילדים יש לי

  אם לא אביא ילדים לעולם, בעלי יעזוב אותי

  אישה שאין לה ילדים היא לא אישה

  אישה שאין לה ילדים אין לה ערך

  אני מרגישה חסרת ערך, לא שווה כלום

  אין לי כלום בחיים חוץ מטיפולי פוריות

  איבדתי את עצמי

  גם לי היה קשה לשמוע את המשפטים האלו. אבל אם הם לא היה נאמרים - לא היתה לי עבודה.....
  המשפטים הללו, שחלקם הם אפילו אמונות של חלק מהנשים, נולדו בעקבות היחס של החברה שלנו לכל נושא הפוריות, ההריון והלידה, ועם הזמן, האמונות האלה התקבעו לנשים בראש, אף על פי שהן לא עובדה מוכחת ואין להן שום אחיזה במציאות.

  עיקר העבודה באימון המנטלי היא למצוא את אותה אמונה מגבילה, או תפיסת עולם שאותו אדם, ובמקרה שלנו אותן נשים - סיגלו לעצמן. תארו לעצמכם - אלפי נשים מסתובבות בארץ ובאמת מאמינות שאם לא יביאו לעולם ילדים, או עוד ילד נוסף למשפחה, הערך שלהן כנשים יורד! ואותן נשים מספרות לי את "הסיפור" הזה בגירסאות שונות:
  "אני לא יכולה להגיע לאירוע משפחתי בלי להרגיש שנועצים בי מבטים. לא יכולה יותר להיפגש עם חברות, כי כולן או אחרי לידה או בהריון ורק אני לא. אני רק חושבת על זה כל היום, ולא מצליחה לעשות שום דבר חוץ מלחשוב על הטיפולים ומתי אני אביא כבר ילד".

  נכון, אנחנו מדינה ש"אוהבת להיות בהריון", ולא חסרות לאף אחד כמה דודות שמעיזות לשאול שאלות אישיות מאד במפגשים משפחתיים. אבל אחרי שגילינו את אותה אמונה מגבילה, יש לנו את הכוח להשתחרר ממנה ולסגל לעצמנו אמונה חדשה - אמונת ניצחון.

  בתהליך האימון המנטלי עם אותן נשים, המשותף לכולן היתה אמונה מגבילה הקשורה להערכה העצמית שלהן. הביטחון העצמי שלהן כל-כך ירד בעקבות טיפולי הפוריות והקשיים שהם מזמנים, עד שאותן נשים פשוט הפסיקו לעשות דברים עבור עצמן, וכל תשומת הלב הופנתה לטיפולים. גם נשים עם עוד ילדים בבית, עברו את הקושי הזה ומי שנפגע היו אלו הילדים שכבר בבית.

  אחד הכלים המשמעותיים שעבדתי איתן היה לקחת שליטה. להבין שיש לנו דברים שאנחנו לא יכולים לשלוט בהם, כמו - איך יסתיים כל טיפול, כל סבב, האם יהיה הריון או לא? מול כל שאר הדברים שכן יש לנו שליטה עליהם. התחלנו לעשות רשימות, של חלומות ומטרות שלא היינו רוצות לפספס בתקופה הזו של החיים שלנו.

  מה גיליתי?

  גיליתי שאפשר להחזיר לאותן נשים את הביטחון והאמונה העצמית. פתאום ראיתי איך כל אחת מוצאת לעצמה כל מיני "פרוייקטים" שחלמה לעשות מזמן. אחת מהן אפילו נרשמה ללימודים והחלה בתהליך של הסבה מקצועית. הכי הרבה התרגשתי כשאחת המתאמנות שלי סיפרה לי שהיא טסה לטיול בארה"ב לשלושה שבועות, ואמרה לי: "זה בטוח אי אפשר לעשות שיש כבר ילדים", וצחקה. צחוק אמיתי, של חיים, של כאן ועכשיו. קיבלתי אותן שבר כלי, ותוך מספר שבועות ראיתי איך הן לומדות לאהוב את עצמן מחדש, להרגיש ראויות בזכות מי שהן, ולא בזכות שום דבר אחר.

  מזדהים? מכירים מישהי שאולי תצטרך אותי?
  אני כאן.תגובות

ציון איכות

  (5 מדרגים)
10
מחיר: 10
שירות: 10
זמינות: 10
אמינות: 10

נקודות פעילות

281
ב 4 החודשים האחרונים
(281 סה"כ נקודות)
חבר קבוצה
ראש העין לעסקים
95
צפיות בפרופיל

פרטי התקשרות

 חיים הרצוג 23 ראש העין
Facebook