בתהליך..המתן בבקשה.

עתיד נעים ייעוץ משכנתאות / בלוג

מה צפוי לנו בשוק הדיור בשנת 2024❓

11/02/2024 08:46

 • שנת 2023 הסתיימה עם צניחה בכמות העסקאות בשוק הדירות ואיתם ירידות מחירי הדירות, המלחמה הגדילה את המשבר שהחל הרבה קודם עקב עליית הריבית על המשכנתאות.

  לפני המלחמה מלאי הדירות של הקבלנים שלא נמכרו היה גדול וכמות העסקאות הייתה בירידה ורואים זאת לפי כמות המשכנתאות שנלקחו, מה שמצביע אל ירידת הביקוש.

  עם תחילת שנת 2024 מתחילים לראות התעוררות בשוק הדירות, המלחמה יכולה לגרום לשינוי בצד הביקוש, תושבים שנעקרו ממקום מגוריהם ואין להם כרגע לאן לחזור יכולים לחפש דירות במקומות אחרים, האנטישמיות הגואה בעולם יכולה להביא יהודים ממדינות שונות להגדיל את הביקוש לדירות .
  בצד ההיצע עדיין יש מלאי דירות לא מכורות אצל הקבלנים, יחד עם זאת המלחמה גרמה לפגיעה חמורה בענף הבינוי עקב חוסר גדול בעובדים, כך שנוצרה הקפאה של בניית דירות חדשות.

  גורמים רבים בענף צופים שבתחילת השנה יהיו עדיין ירידות מחירים נוספת ולאחר מכן עם התגברות הביקוש ואי גידול בהיצע עקב הקיפאון שהיה בתחום בשנה ויותר האחרונות, המחירים יתחילו לעלות כבר במחצית השנייה של השנה.

  גם התייצבות של האינפלציה והסימנים להורדת ריבית המשכנתאות תגרום להתעוררות נוספת בצד הביקוש שהיה כבוש בשנה האחרונה, מה שיכול להוביל לעליות במחירי הדירות.

  חזרה מסיבית של הקונים לשוק עלולה לגרום לעליות מחדש של מחירי הדירות עקב חוסר גידול בהיצע.

  התקופה הזו של תחילת השנה הופכת להיות נוחה לרוכשי דירות, במיוחד דירות מיד ראשונה מקבלן ולכן כדאי מאוד לנצל אותה ולרכוש דירה בתנאים טובים עבורכם.

  אני כאן לשרותכם בכל שאלה שנוגעת למימון העסקה וקבלת משכנתא, צרו קשר לשיחה או לקבוע פגישת ייעוץ.

  נעים עזרא- 0536064150
תגובות

נעים עזרא יועץ משכנתאות

יועץ משכנתאות